SOSYAL MEDYA HİZMETLERİ NELERDİR? NASIL SATIN ALINIR?
5 (1)

Sosyal Medya nedir?

Sosyal medya nedir? Sosyal Medya Hizmetleri Nedir? İnsanların birbirleri ile haberleşmeleri için ilk olarak telefonu icat etmişlerdir. [Bu kadar derine gideceğimi düşünmediniz değil mi]. Fakat sesli ve yazışmaların dışında o an ki bir olay veya görseli bir başkası ile paylaşma hevesi yüzünden oluşmuştur aslında sosyal medya. Düşünsenize yolda yürüdüğünüz yerde aslanla karşılaşıyorsunuz veya mağazada beğendiğiniz bir bluzu arkadaşınıza gösterme istiyorsunuz? Hah işte sosyal medya işte bu şekilde ortaya çıktı. İlk zamanlar Chat platformları oluşturuldu, fakat bu da yeterli olmamakla beraber 7/24 hesabınızın olduğu aktif platformlar oluşturuldu. Derken Şu an instagram, Facebook, Twitter, Tiktok gibi Onlarca büyük sosyal medya platformları ile karşı karşıyayız. Bunlar sadece tanınan platformlardır aslında. Daha belki de adına dahi yeni duyacağınız binlerce Sosyal platformlar var. Örneğin; reddit platformu. Sosyal Medya Hizmetlerini Gelin Beraber Tanıyalım.

Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal medyaları tanıdığımıza göre gelin şimdi sosyal medya hizmetleri nedir beraber öğrenelim, Sosyal medyada bildiğiniz gibi bir hesabın farklı bir hesap üzerine yapabileceğini onlarca etkileşim yolu vardır. Bunlardan bazıları Takip etmek, Beğenmek, Beğenmemek, Paylaşmak, Yorum Yapmak, Kaydetmek, Sık kullanıma eklemek, Listelemek vs. Şeklinde onlarca sayabiliriz. Tabi ki bunları kendi hesabınızdan yapmak ücretsiz, Bazılarımız etkileşimler almak ister, Binlerce takipçi, yüzlerce beğeni, onlarca yorum vs. İşte sosyal medya hizmetleri burada devreye girer yeni bir hesabınız var ise veya çok tanınmış bir marka veya kişi değilseniz bu konularda dijital medya ajanslarından destek almak gerekiyor.

Neden Sosyal Medya Hizmeti Satın Almalıyım?

Sosyal medya kullanıcılarının en büyük arzusu, Kendini sosyal platformlarında öne çıkartmaktır. Tabi ki bunu egoistlik olarak veya kendini ispatlamak olarak algılamamak gerekiyor. Bu konuyu müşterilerime hep şu şekilde bir örnek ile anlatırım. ‘Bir butik firmanızın olduğunu hayal edin, daha fazla satış ve marka bilinirliğinizi arttırmak için insanlara ulaşmanız gerekiyor, Çağımızda ki en büyük kitle oluşumları sosyal medya platformlarıdır. Bu sebeple sosyal medya platformunu tercih etmek en mantıklı seçimdir. Bir televizyon kanalına reklam vermeye çalışırsanız 15 bir reklam için 30.000-40.000TL arası bir ödeme yapmanız gerekir ve bu parayla sadece 50.000 belki de 60.000 kişi reklamınızı görecektir. Bunların 1.000 bilemediniz 2.000 kişisi müşteri potansiyeli olan kişiler olduğunu düşünürsek aslında reklam maliyetinizi dahi çıkartamayabilirsiniz. Bu sebeple sosyal medya platformları bu konuda hem en uygun hem de kriter seçimi yapılabilen bir olay olduğundan kullanıcılar bu harcamaları sosyal platformlarda harcamayı tercih eder. Roket Medya tam olarak burada devreye giriyor. 5 Yıldır kesintisiz hizmet veren Roket Medya’nın Bazı platformlar için verdiği hizmetleri aşağıda gösterelim.

Sosyal Medya Hizmetleri Satın Al
Yazıyı Değerlendir
[Toplam: 1 Ortalama: 5]